Wyposażenie solariów obejmuje cały szereg nowoczesnych urządzeń, spośród których kluczowe znaczenie mają przede wszystkim lampy opalające. Jak się okazuje, dziś na rynku dostępna jest cała gama sprzętu zróżnicowanego nie tylko pod względem ceny, ale też, chociażby rodzaju emitowanego promieniowania. Na jakie lampy brązujące można natknąć się w solariach? Czym tak właściwie charakteryzują się poszczególne modele? Spieszymy z wyjaśnieniem.
Lampy do opalania UV-A i UV-B – podstawowe wyposażenie każdego solarium
Nie da się ukryć, że najpowszechniejszym rodzajem wykorzystywanych przez gabinety lamp są UV-A. Emitują one przede wszystkim promieniowanie UV-A, które odpowiada za natychmiastowe opalanie skóry. Dzięki nim można w łatwy i szybki sposób uzyskać piękną, złocistą opaleniznę.
Lampy do opalania UV-B mają z kolei większe znaczenie w zakresie produkcji witaminy D w skórze. Promieniowanie UV-B jest bardziej intensywne niż UV-A, przez co znacznie przyspiesza cały proces opalania. Z tego powodu wymaga większej ostrożności i rozwagi w stosowaniu.
Lampy hybrydowe – innowacyjne rozwiązania dla solariów
Branża solaryjna nieustannie się rozwija, czego efektem są nowości technologiczne w zakresie bezpiecznego, zdrowego dla skóry opalania. Jedną z wyjątkowych nowinek są bez wątpienia lampy hybrydowe, czyli lampy o poszerzonej polichromatyczności światła wzbogacone o dodatkowy zakres fal światła czerwonego (550-780 nm). W połączeniu z promieniowaniem opalającym (280-400nm) gwarantują wyjątkowo piękną opaleniznę. Dlaczego? Ponieważ światło czerwone charakteryzuje duża zdolność penetracji w głąb skóry, co wspomaga absorpcję promieniowania UV, poprawiając jakość i kolor opalenizny.
Dlaczego warto stosować lampy hybrydowe?
Nie da się ukryć, że wzbogacone o fale światła czerwonego lampy UV wiążą się z szeregiem zalet, jakich próżno szukać w standardowym wyposażeniu solariów. Jedną z ich podstawowych funkcji jest pobudzanie fibroblastów do produkcji kolagenu, elastyny czy włókien istotny międzykomórkowej, co wpływa na:
- redukcję zmarszczek,
- zwiększenie jędrności i elastyczności skóry,
- spowolnienie starzenia się skóry,
- zmniejszenie wypadania włosów.
Fale światła czerwonego aktywują mitochondrialny enzym oksydazy cytochromu c, który bierze udział w procesie produkcji ATP odpowiedzialnego za regulację ciśnienia krwi, poprawę ukrwienia czy też regenerację uszkodzonych komórek. Regularne korzystanie z lamp hybrydowych może w dłuższej perspektywie prowadzić do zmniejszenia uczucia stresu i zmęczenia, wzmocnienia układu odpornościowego, a także przyspieszenia metabolizmu.
Planując zakup wyposażenia do solarium, warto wziąć pod uwagę powyższe rodzaje lamp, rozważyć ich parametry oraz podjąć decyzje w zgodzie z wymaganiami i budżetem. Po najwyższej jakości urządzenia do opalania zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!